| andrei47 a întrebat:

Daca vreau sa repar o masina ca sa poata fi incadrata la masini de epoca trebuie sa folosesc piese din acelasi an, aceeasi serie de masini etc...asa-i?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa folosesti doar piese originale, indiferent de anul fabricatiei. Numai bine!

| andrei47 explică (pentru Ioandelasal):

Deci de exemplu la un mustang din '70 poat schimba o piesa cu una din 2011 sa zicem de la alt model si din cauza ca este tot piesa de mustang imi lasa masina la categoria de masina istorica, sau trebuie sa fie piesa comandata special pentru acel model de mustang?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei47):

Daca este de la alt model nu este originala, trebuie sa fie de la acelasi model. Am spus ca poate fi din oricare an de fabricatie avand in vedere ca piesele de schimb, pentru un model, se fabrica in toti anii in care acesta este produs si cativa ani dupa ce nu mai este produs.