| wet2010 a întrebat:

Cum pot sa recuperez o copie cel putin dupa talonul autoturismului, daca acesta a fost radiat, i-mi trebuie petru programul "Rabla ".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin cu precizarea ca daca vehicolul este deja radiat din circulatie tot la serviciul inmatriculari se poate obtine la cerere o dovada ca vehicolul a fost radiat.Nu stiu daca mai se poate obtine vaucher pentru ca una din conditii este ca vehicolul sa fie inmatriculat la predarea la Remat.Scopul este de a se grabi scoaterea din circulatie a vehiculelor functionale.Pentru cele care au fost radiate voluntar nu mai pot fi beneficiare de vauchere.Trebuie citit cu atentie temeiul legal. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detinatorul autoturismului poate obtine un nou talon (certificat de inmatriculare) de la sediul judetean de permise si inmatriculari.Trebuie o declaratie cartea de identitate a vehicolului (CIV) original si copie, copie buletin (CI) si o taxa CEC cativa zeci lei si se obtine un nou talon.Detalii pe web situl prefecturii judetului de resedinta sectiunea inmatriculari si permise de conducere.Succes!