| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Cum scap de uleiul auto uzat fara sa-l arunc in natura?
Mi-am schimbat filtrele si uleiul la masina singur si nu stiu unde sa aduc uleiul uzat exista ceva centre? Sau la benzinari unde țil ia

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il duci la un service unde „țil ia".
Sper că nu vrei si bani pe el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt service uri care accepta, acum care mai exact, nu stiu sa iti zic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca benzinariile sunt singurele care au colectare de ulei uzat pentru public.
Asta cel putin teoretic.
Service-urile au contracte cu firme ce le preiau deseurile, inclusiv uleiul uzat si antigelul, dar nu stiu daca accepta sa le duci ulei in plus.
Ai mai putea incerca la bisnitarii de pe olx, care vand ulei uzat cu 2 lei/litru. Strangi vreo 10 litri si le dai gratis.