| EugenEB a întrebat:

Dacă am cumpărat o mașina cu bara din spate zgâriată (are niște dungi pe ea), poliția o sa ma amendeze? Vreau sa ma duc sa o repar luna viitoare, dar pana atunci îmi este teama sa nu îmi zică ceva când circul pe drumurile publice. Las aici o poza, dacă încalc regulile site-unui îmi cer scuze. Poza: https://ibb.co/J2VHb6V

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E o zgarietura de la un stalp. Nu au ce sa-ti zica mai ales ca asa ai cumparat-o.

| EugenEB explică (pentru Salontanul):

Pai si dacă vreau sa o repar ce fac? Spun la poliție ca așa am cumpărat-o sau pot sa ma duc la service?

| Salontanul a răspuns (pentru EugenEB):

Du-te la service, le spui situatia si vezi ce zic. Trebuia sa specifici in actul notarial ca aripa si bara sunt lovite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ai 30 zile de cand ai obtinut dovada de reparatie sa repari masina. In practica, cum ti o fi norocul.

| EugenEB explică (pentru suntserios):

Pai si la motiv ce voi spune? Așa am cumpărat-o si vreau sa o repar?

| suntserios a răspuns (pentru EugenEB):

Nu stiu sa iti zic legal cum trebuie procedat in cazul tau.
Legal adeverinta de reparatie trebuia scoasa de cel care a accidentat masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu doar ca te poate amenda, poti ramane fara permis. Eu am fost atentionat pentru zgarieturi mai mici...
La fel ca si tine, asa o cumparasem, dar politistul mi-a zis ca imi poate lua permisul pentru asta. Din fericire eram la mine in zona, si doar m-a sfatuit sa revopsesc masina, ca sa nu am probleme.

| relian a răspuns:

Tara lu papura voda laughing trebuie sa suni politia pentru orice zgaraietura laughing pai care este smecheria? Daca tu lovesti masina cand iesi de la tine din curte trebuie sa zic la politie laughing sa le zic alora ce?

Frate ce mai legi de ca..cat laughing cu asa ceva nu te mai intilnesti pe nicaeri.

| relian a răspuns:

laughing [t chestia aia sa te ia politia la rost? Pfff fugiti fratilor din tara aia,aia is bolnavi mintal,dar rau de tot.
Pai cu ce ai tu acolo,acu am vazut pzoa,poti sa stai ani de zile,nu vad care e problema politiei.
Poti sa dai tu cu un spray negru, asa daca te zgarie pe ochi laughing
Pai nu-i de mirare, cine dracu sa stea intr-o tara asa, unde pentru orice scama trebuie sa ceri aprobarea politiei laughing

Dracu mai vine in tara aia, de aia unia si zic sa nu mai aud de Romania laughing deci pe buna dreptate, mai rau ca pe timpul impuscatului.