| Ezekial a întrebat:

Daca cineva mi-a condus masina(vehiculul e pe numele meu)si a efectuat o depasire pe linie continua iar din fata venea un neinscriptionat, imi va veni mie suspendarea permisului acasa sau cum?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta iti vine tie, ca-i masina ta.
Trebuie sa stii un lucru in viata asta, ca masina si nevasta NU se imprumuta niciodata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da crezi ca esti in Germani sa se dea asa amezi prin camere?
esti amuzant.
si nu, tu ca proprietar ai fi chemat sa declari cine a condus masina in momentul respectiv.

| Ezekial explică (pentru suntserios):

In mod normal n-ar fi trebuit sa-l opreasca pe loc? Care sunt sansele sa scape fara nimic?

| suntserios a răspuns (pentru Ezekial):

100% sunt sanse sa nu pateasca nimic. In Romania nu exista pedepse din astea decat pentru rovignieta

| Mutulica0811 a răspuns:

Acasa o sa primesti o adresa din partea politiei, pentru a ii instinta cine a condus autovehiculul in data producerii incidentului.

| Ezekial explică (pentru Mutulica0811):

Ai idee si in cat timp vine, daca e sa vina?