| Anxiousy a întrebat:

Daca dati traseul cand este zapada (in toiul iernii) nu mai faceti parcari si multe dintre ele (daca este zapada pe traseu)? Este mai usor iarna?

Sunt interesat pentru ca astazi am luat sala in 4 minute cu punctaj maxim (se mirase si examinatorul) si m-a programat tocmai in ianuarie la traseu (cand va fi zapada sigur), deci va fi mai usor?

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde. Daca prinzi polei nu, daca prinzi doar zapada scapi de garari daca examinatorul considera ca nu sunt conditii, daca vrea te pune sa faci si garari. De parcari in nici un caz nu scapi orice ar fi!

| mgtow a răspuns:

Va fi mai usor pentru ca scapi de parcare in caz ca nu va fi loc liber sau daca nu are chef sa te puna sa faci asa ceva. O sa mergi mai incet fiind un avantaj pentru tine.

| IMC90 a răspuns:

E mai greu, pentru ca se aburesc geamurile si nu mai vezi nimic in oglinzi si pe geamul din spate... In loc sa-ti vezi de condus stai sa freci parbrizul, oglinzile si sa te benoclezi pe geamu din spate doar doar oi vedea ceva... Sa nu mai vorbesc ca, daca te baga printre blocuri o sa ai o senzatie unica cand o sa vezi ca masina face ca o sanie.
E o tampenie sa zici ca iarna e mai usorwinking Eu detest sa conduc iarna.

| IMC90 a răspuns:

Garari o sa faci si iarna. E inadmisibil sa-ti iei carnetul si sa nu fii in stare sa parchezi masina. Oricum, dupa ce ai terminat scoala de soferi esti incapabil sa faci o garare laterala pe partea stanga rolling on the floor De condus inveti abia dupa ce iti iei permisul, dupa sute de claxoane si probabil si niste accidentehee hee

| Anxiousy explică (pentru IMC90):

Sper sa nu pic ca sa nu dau sala inca odata sa nu mai trec prin aceleasi emotii laughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca niste conditii atmosferice extreme nu impun amanarea examinarii, acesta se desfasoara conform programului, fara omiterea nici unei etape.Asemenea fapta ar duce la invalidarea examenului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai avut copiute mai Shumy! big grin
Parerea mea este ca NU este mai usor si orice greseala te costa scump. Parcari tot ai sansa sa faci. Tu trebuie sa fii capabil sa parchezi oriunde, ca doar nu o sa mergeti numai unde sunt parcarile ocupate.
Ai grija ca geamurile sa fie dezghetate, luneta curata si dezaburita si geamurile laterale curate. Nu e grija politistului, ci a ta.
Trebuie sa stii la perfectie frana de motor si sa stii ca-l lasa foarte rece pe politist intoarcerile cu frana de mana si mersul gen sanie necontrolata in frana de picior. big grin

| Radu921 a răspuns:

S-au spus cam toate, statistic sunt mai multe examene picate in seriile cu vreme rea si adrenta scazuta. Sfatul meu e sa alegi o zi cu asfalt curat. Daca nu esti sigur mai bine mai cumperi niste ore de condus si practici ce nu esti sigur. E mai bine pentru toata lumea, chiar si pentru vecinii tai.