| StefanDrg a întrebat:

Daca vand masina cu transcriere pe noul proprietar dupa actul de vanzare cumparare, eu imi mai pot recupera banii de pe asigurarea RCA?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai demult se eliberau 3 certificate de radiere la transcrierea masinii. Cu un certificat din ala se putea restitui o parte din valoarea politei RCA de la fostul proprietar, daca pe timpul acesteia nu au fost accidente cu despagubiri.
Presupun ca exista si acum o metoda de a recupera banii, doar ca au disparut acele certificate de radiere.

| SingleForOne a răspuns:

În mod normal, da. Dar depinde de asigurător. Ai primi doar diferența de bani până la data finalizarii contractului, insemnand ca ti se va recalcula. Mai bine ai vorbi cu persoana responsabilă care a emis asigurarea.

| StefanDrg explică (pentru SingleForOne):

Am facut-o online singur si am scos la imprimanta acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Da dar o parte