| anonim_4396 a întrebat:

De câte ori e necesar să dau cu grund (aripă mașină)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O singurura data si bine. Mai documenteaza-te pe aici: http://bit.ly/2P7Omlx

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă dai corect, e suficient odata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

2-3 straturi, dupa ce ai slefuit in pasi, de la P80 la P240, apoi matuiesti grundul, cu P240-P400 (in functie de duritatea grundului), dupa care cu P600 sau chiar P800, daca ai o vopsea foarte pretentioasa.
Lasi minim 10 minute de uscare intre straturile de grund.

| 07gabriel07 a răspuns:

Mereu sa dai mai multe straturi de grund cat si de vopsea sau lac, niciodata nu da un singur strat si gros pentru ca va curge si se va usca naspa.