| Costin1996 a întrebat:

De ce in Romania vechile masini au disparut? Gen Ford model T.Nu am vazut nici macar o roata sa mai existe din ele.In anii '40 erau peste tot.Si in SUA de exemplu inca se mai pastreaza.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

N-au disparut total, sunt la colectionari. In Romania sunt destui pasionati, trebuie doar sa stii unde sa ii cauti. Ford Model T nu cred ca se mai gasesc, chiar daca au fost multe, au trecut mai mult de 100 de ani.

| Costin1996 explică (pentru Minks):

Si unde ar trebui sa caut? Spune-mi te rog un nume de organizatie/club de genul asta.

| Minks a răspuns (pentru Costin1996):

Retromobil e o organizatie oficiala. Majoritatea masinilor sunt Dacii 1300/1100, ARO-uri, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca in SUA exista pasionati care au posibilitati financiare sa isi intretina hobby ul