| eusebiu27 a întrebat:

Am văzut multe Ford focusuri mk1 la dezmembrări. Sunt păcătoase acest model de mașini?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vechituri, masiniile facute in europa nu au calitate buna, poate face exceptie renault, audi RS - BMW M2 - M4 si se recomanda japonezele asamblate la ei nu in UE pentru o durata lunga de viata utila

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt pacatoase injectiile la diesel, pompele de ambreiaj la toate motorizarile, rezistentele de la aeroterma, si atat.
In rest sunt masini de calitate foarte buna.
Sunt pline dezmembrarile de ele, pentru ca se cer piesele. E o masina foarte populara in unele zone. In Ardeal de exemplu e plin de Focusuri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu pacatoase cit au fost cumparate la preturi mici si nu au fost intretinute de nici o culoare. Cam asta cred ca e miscarea. In general astia care cumpara masini SH de pana in 2500 EUR sunt aia care se dau de ceasul mortii cand trebuie' sa scoata cateva sute de lei pentru o revizie sau pentru cauciucuri de iarna. Aia iau o masina care are nevoie de atentie si merg cu ea pana se rupe in doua, ii lasa in drum, sau pana omoara pe careva fiindca frinele/directia erau praf...