| anonim_4396 a întrebat:

Dece oameni se poarta asa cu animalele

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Si, iata cum imprecisa folosire a unui singur cuvant,"asa" da nastere la raspunsuri care capata, dintr-o data valoare de studiu sociologic:vasazica din cei sapte repondenti, cinci au dat cuvantului o valoare negativa, unul o valoare pozitiva si unul singur cere precizarea necesara pentru a raspunde in cunostinta de cauza.Gandindu-ma ca intentia mea de a raspunde ma alatura primilor cinci, s-ar putea trage, in mic, concluzia ca noi ne-am obisnuit sa vedem lucrurile in rau, nu in bine.Si chiar ca ne grabim sa dam calificative inainte de a ne informa corect...

8 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca uneori unii oameni sunt mai ''animîluri'' decat animalele.

eileen
| eileen a răspuns:

Pentru ca se inverseaza rolurile... oamenii sunt animale salbatice si isi arata coltii. Nici eu nu suport sa aud, darmite sa mai si vad modul crud in care se comporta unii cu animalele...

| psiholoaga a răspuns:

Adica de ce le imbraca, le vopsesc si le pun fundite? Nu stiu, poate s-au plictisit de papusi. "Asa" e un termen vag, dar e interesant de vazut ce proiectii fac oamenii pe un termen atat de generos.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pt ca unii dintre oameni sufera de complex de inferioritate si este un prilej bun ca sa se manifeste... ei, cred ca animalele nu au valoare, din pacate din ce in ce mai multa violenta... si asta pentru ca majoritatea incearca sa arate cat de tari si de stapani sunt ei... insa uita ca prin faptele lor devin fiare care nu sunt demni de respect si de iubirea animalelor...

| maharajah a răspuns:

Pt ca se spune ca unele animale sunt mai inteligente decat oamenii si astfel se poarta ca animalele sa para mai destepti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca unii oameni chiar sunt animale.straight facema scuzatzi pentru limbaj dar ati vazut multe violuri, crime etc deci...straight face

| cely a răspuns:

Cum?

| alexzender a răspuns:

Pentru ca: primesc o educatie proasta, din cauza anumitor lucruri trebuie sa se razbune/descarce pe ceva/cineva si uneori cad prada animalele, pentru ca sub influenta alcooluluisau a drogurilor nu prea mai realizezi ce faci, pentru ca unii sunt retardatihappy