| Cevet a întrebat:

Dece unii oameni nu vorbesc cu respect fata de alti?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca sant tarani fara educatie.

| Ana94 a răspuns:

Pentru că respectul în ziua de azi nu prea mai există, societatea de azi e aiurea rău de tot. Dacă eşti respectuos şi cuminte, eşti luat de fraier, iar ăia care nu fac altceva decât să înjure încontinuu şi să se creadă cei mai şmecheri sunt cei mai populari. Cum spuneam, în zilele noastre respectul este aproape inexistent, iar cei care încă mai au o fărâmă de respect în ei sunt din ce în ce mai rari.

| PedoBarbie a răspuns:

Pentru că din seria oameni fără respect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte interesant răspunsul câştigător.

Profund.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns (pentru Cevet):

Asa este.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns (pentru Cevet):

Cum sa nu!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine sa ma zgarii pe ochi cand aud la toate pitipoancele ahtiate dialoguri in care se fac proaste, vaci, handicapate.Ele fac asta pentru vor sa isi dea importanta.

Răspuns utilizator avertizat
| TOOL a răspuns:

Asa sunt unii oameni, care nu au primit o educatie, care nu au cei 7 ani de acasa, si nu prea exista respect intre 2 persoane care nu se cunosc.

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleAndrei a răspuns:

Acei oameni dovedesc ce educatie au de la părinti.

| DevidALex a răspuns:

Pai depinde la ce te referi tu prin "respect" Respectul cuiva trebuie sa il castigi,Daca te referi la lipsa de respect si anume batjocora la adresa unei persoane,variaza in functie de motive,Poate sa vin din partea oamenilor cu respectul de sine scazut,si anume Cei care sunt la curent mai mult cu viata altora decat propiia lor viata,Iar factorii sunt, ura, gelozie, invidie..etc
Batjocora poate sa mai vina si din partea celora care au o viata nasola si pentru a mai uita de propoia tristete,incearca sa se ia de alti, in speranta ca ii mai trece din supararea lui si ca se va simti mai bine,O alta posibilitate,alti fac misto de cineva in speranta ca isi va impresiona prietenii/iubit(a)ul etc. Toate tin de persoanele cu respectul de sine scazut, dupa parerea mea.

| Suleyman a răspuns:

Da aveti dreptate.