| victorr a întrebat:

Dece unii oameni sunt negri

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E vorba de pigmentul pielii.

| NuConteazăCine a răspuns:

Datorita melaninei big grin (= Pigment organic de culoare neagra, care contine fier si sulf si care se gaseste in coroida, in par ori in piele.) Melanina ne face mai albi sau mai negri laughing

| hominid dreak a răspuns:

Unii sunt negri de suparare.Altii sunt asa din nascare, altii au lucrat in minele de carbune, altii vor sa se deghizeze in maimute, altii au stat prea mult cu burta la soare. Unii au doar caracterul negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de a fi "pestriti la mate"adica omul rau si cum raului nu i se poate conferi culoarea alba nu poate fi decit negru. E o gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce? sunt mai multi? eu stiu doar de OMUL negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca era(i) mai interesant daca intrebai "de ce unii oameni sunt albi".
@harciog : vb.-ul "a conferi" se foloseste in cu totul alte enunturi; aici era potrivit vb.-ul "a asocia" (ai avut probabil un lapsus si n-ai gasit altceva, te-nteleg); in viitor, ceva mai multa atentie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie albi laughing

| Ploaia a răspuns:

Unii oameni sunt foarte suparati. unii au trait in medii diferite.