| Alinutz1997 a întrebat:

Din ce cauza se aude un huruit al ambreajului dupa ce introduc in marsarier si las de pedala pana in punctul unde prinde? Doar in marsarier face. Precizez ca am dus masina la service de mi_a schimbat cv bucse, oricum nu cred ca are de aface

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

E vina ta ca nu ai fost atent! Cand te duci la un service sa iei masina, trebuie sa o verifici si sa testezi masina daca merge bine sau nu, apare o problema pe loc si-l spui sa repare! Nu mai cheltui banii aiurea degeaba!

| KillaNoFilla a răspuns:

Din cate stiu nu ambreajul poate fi defect dinmoment ce se aude doar in masalier.
E clar ca sa uzat uleiul din cutia de viteze sau ceva pinion e uzat, ceea ce e nasol.
Schimba uleiul daca nu e schimbat de mult.
Face incontinu dupa ce lasi de pedala?

| blAster85 a răspuns:

Daca face numai in marsarie probabil e pinionul respectiv dus pentru ca nu s-a apasat bine pedala, sau cablul e uzat si s-a ajuns aici.vezi cat te costa reparatul, si vezi cat costa o cutie second, si fa comparatie ce e mai rentabil.bafta

| justadream94 a răspuns:

Calca pana la fund ambreiajul..pana se lipeste de podea

| Alinutz1997 explică:

Dupa ce ajunge la punctul unde prinde face continuu

| Alinutz1997 explică:

Nu cred ca are de a face bucsele cu huruitul ambreajului la marsarier