| 22091998 a întrebat:

E adevarat ca atv-urile de 125cc nu trebuie sa le ploaie? eu am auzit ca le afecteza bujiile.e adevarat?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat. Taoate bujiile pot merge fara probleme cand ploua. Ideea este sa ai izolatia exterioara buna si garnitura la fel.

| MCG a răspuns:

Nu, nu e adevarat! O sa rugineasca partea care ramane deasupra blocului motor dar nu afeceaza cu nimic, doar ca se vor scoate mai greu!

| MrAnonym a răspuns:

Pai orice atv se afecteaza in ploaie.Nu il lasa dupa apare rugina pe el.Da motoru va lucra normal.

| viorel6122 a răspuns:

Este de la sine inteles ca ATV-urile sunt vehicule construite special pentru off-road, este o intrebare fara sens, adica nu sta in ploaie, da trec prin vadurile paraielor pline cu apa.Nu crezi ca suna aiurea intrebarea?

| Ganea_Ionut_1997 a răspuns:

Nu e adevarat trebuie sa ai o izolatie exterioara foarte buna