| Bogdanache a întrebat:

Salut, este adevarat ca atv-urile de 125cc se conduc fara permis fara limită de vârstă.Am vazut asta in cateva anunturi de vanzare.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat pentru drumurile publice, doar pentru curte, camp sau drumuri care nu sunt publice.
Pentru a conduce legal pe drumurile publice acel ATV ai nevoie de permis de conducere de categoria B1, se poate obtinute de la 16 ani, dupa ce ai facut o scoala de conducere (se poate incepe de la 15 ani si 9 luni) si ai reusit la examinarea teoretica si practica (conducere prin oras).

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca vrei un dosar penal.

| mihai69 a răspuns:

Doar în afara drumurilor publice.

| DaniTDCI a răspuns (pentru mihai69):

In afara drumurilor publice orice e permis sa conduci.

| mihai69 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Eu știu asta, se pare că el nu.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu e adevarat, e cu motorizare, deci ai nevoie de categoria A1