| Sandor12921 a întrebat:

Exista vreo posibilitate sa găsesc proprietarul unei mașini ce am văzut-o lovită in sanț? Azi mergeam spre Iași iar pe drum in drepta am văzut zburat in sanț o bijuterie de Nissan Skyline cu numere de Belarus, lovită destul de tare in fata și pe partea drepta dar cred ca se poate repara. Ma gândesc sa o cumpăr sau măcar sa vad ce oferta ar vrea omul pe mașina, sunt f f rare modele astea... dacă știți vreo soluție as fi recunoscător

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si de unde faci rost de piese la Skyline? te-ai gandit la asta ca nu este genul de masina pe care sa o gasesti la dezmembrari, apoi cum faci cu volanul pe dreapta ca in curand se va interzice, iar sa muti la un skyline volanul te costa manopera si piesele 3 bmw-uri e90 in stare perfectawinking

| Sandor12921 explică (pentru Simpatic):

Piese se găsesc... m-am uitat pe net, iar treaba cu volanul chiar crezi se interzice? Nu se va întâmpla așa ceva din doua motive. 1. nu e in interesul statului 2. Suntem in UE iar in nici o țara din UE nu e interzis înmatricularea mașinilor cu volan in Șanț laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Sandor12921):

Ce piese ai gasit filtre si placute? vorbesti cu cineva care a avut multe masini japoneze de noiwinking
aripi gasesti?
stii cat dureaza o piesa oem daca se mai fabrica sa vina din Japan? circa 9 zile lucratoare laughing
Nu zic nu skyline este o masina deosebita, dar veche si daca nu este bine intretinuta nu trage asa cum s-ar crede, pe de alta parte cu putin tuning la motor bate bolizi scumpi.
E alegerea ta, eu n-as vrea sa vad inca un cocalar cu volan pe dreapta in trafic, dar daca am sa vad un skyline am sa il salut cel putin nu este o masina de cocalari cum sunt bmw-urile si toate tigaile cu volan pe dreapta eventual cu numere de Bulgaria!
Am avut nissan GT-R (R35) e fratele mai mic dar pe steroizi a lui skyline.

| Sandor12921 explică (pentru Simpatic):

Bmw, Mercedes nu sunt mașini de cocalari, fiecare își cumpara ce își permite, iar dacă spui ca ai avut R35, se cam vede ca e vrăjeala dar in fine happy

| Simpatic a răspuns (pentru Sandor12921):

Am si precizat bmw-urile cu volan pe dreapta si eventual inmatriculate pe Bulgaria, aia sunt cocalari nu toti soferii de mercedes sau bmwwinking
nu e problema mea daca tu nu crezi ca altii au o masina in valoare de 100.000 de euro, nu toti suntem saraci cum nu toti suntem genii in viata astawinking

| Sandor12921 explică (pentru Simpatic):

Se cam simte vrăjeala happy Un om spune ce mașina are in doua situații
1. Are o întrebare despre ea, o problema etc
2. Vrea sa minta cu lucuri pe care nu le are din cauza încrederii de sine scăzută și cam aici ești și tu
Dar ce sa faci, intr-o țara in care mare parte din populație e îmbătrânită și nu are rețele pe care sa comunice online, o alta mare parte sunt oameni care chiar își fac un rost jn viața și o parte tot destul de mare sunt "mincinoși online" happy Învățați sa mergeți pe afara din Ro, sa călătoriți, sa va dezvoltați nu sa rămâneați apa de ploaie in fata unui pc sau telefon? O zi frumoasa îți doresc și spor in ce faci! happy

| Simpatic a răspuns (pentru Sandor12921):

Eu de cand sunt pe TPU aproape am tot zis ca am GTR de la prima inregistrare de acum multi ani.
apa de ploaie sunteti astia care aveti masini filmate din parcuri auto de 2 lei, ca nu ati avut niciodata bani de o masina noua, eu am avut doar masini noi asa ca sa stii, nu ca- potent financiar ci unora doar astea ne plac, nu ne plac harburile in care s-au babardit turcii si apoi le vand ca s-au plictitsit de ele sau ca incep sa aiba probleme datorate uzurii!
si nu trebuie sa fii salahor prin afara sau proxenet ca sa ai o situatie cat de cat buna, unii avem si rude cu bani cat si propriile afaceri dar neah daca zici ca asta-i Romania, Romania ta care este ca n-ai dupa ce bea apa si te duci pe afara dupa S class din 2010 "recarosat"? Romania mea e frumoasa, plec din tara doar cand vreau sa aleg o destinatie exotica ca turist nu ca salahor cum am mai zis, cum fac altiiwinking
vrajeala se simte la tine in buzunar cate te uiti si e gol, n-am de ce sa ma justific in fata ta cumetre ca mai ai multa proteina de mancat pana sa ajungi la nivelul meu, salutwinking

| Sandor12921 explică (pentru Simpatic):

Îmi place ca ești amuzant happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasi un bilet la masina, in care spui ca esti interesat de ea, si lasi un numar de telefon.