| cealapamarin a întrebat:

Ford fiesta 2007 sau skoda fabia 2007? Ambele de 1.4 care este mai ok? Nu vreau motor in 3 pistoane, care este mai ok? Sau la skoda 2.0 mpi/116cp dar se gaseste cam greu la noi in tara sh..

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Din cate m-am interesat pentru o amica, treaba sta cam asa.Motoru acela de 1.4 de la VW(pus si pe skoda) nu e cel mai reusit...asta nu inseamna ca maine se strica dar statistic vorbind o sa ai probleme mai mari cu el decat cel de 1.4 de pe ford.Fordu are motorul mai ok dar restul masinii e mai slaba decat skoda in opiniea mea. Acum, evident conteaza si cum a fost intretinuta, cum iti este norocul, etc dar din cele 2 eu as alege SKODA fiindca imi da impresia ca e mai bine construita.
P.S. As cauta in bugetul tau pentru fiabilitate logan 1.4 sau Renault megane 1.6 ..Motoare extrem de fiabile.

| cealapamarin explică (pentru ClaudiuM1997):

Dar de cel de 2.0 mpi cu 115 cp? Ce zici? Am vazut ca cele de 1.2 htp sunt stracacioase la distributie si ca sunt in 3 pistoane, skoda cu pachet vrs 2.0 mpi /115 cp 2500€ in Germania arata foarte ok, loganu este naspa am avut. de 1.6 /105 cp

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru cealapamarin):

Daca gasesti in bugetul tau, de ce nu? happy

3 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Eu aș prefera Ford Fiesta.