| macholyco a întrebat:

Golf gt 1.4 tsi 170cp
Porneste la sfert
Motorul se aude tare si un tacait pe fundal 3L/100km si palpaie checkengine vreo 30 de secunde dupa se stinge si masina merge perfect
Trage ok totul bine
Am pus tester mi-a dat p0300 si p0301 302 303 fara 304
Doar 3 cilindrii missfire
Am schimbat bujiile si tot asa face
Tacaitul ala ramane doar la inceput dupa un drum cu masina nu mai am treaba deloc porneste la sfert doar ca la rece dimineata face asa dupa nu se aude deloc
Distributie pe lant

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Tachetii (hidraulici) nu se incarca corect.

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

In primul rand este pretentioasa la ulei.Ca sa fii sigur baga ulei WAG.Castrol cumparat de la noi este de evitat.
Uleiul intinde intinzatorul lantului de distributie si tot el regleaza avansul variabil.
Este normal ca in primele 30 de secunde sa auzi tot felul de zgomote.
Daca auzi zdranganit de lant, te opresti si o duci cu platforma la service.Nu la mecanicul la care ai fost ca nu se pricepe la asa ceva.

| macholyco explică (pentru Panamax):

Imi poti trimite mesaj cu nr de telefon sa ti dau video pe whatsapp?
Am schimbat de recent filtrele si uleiul
Mobil one 5w30 esp

| Simpatic a răspuns:

What causes the P0303 code?

Faulty spark plugs
Fuel injection issues
Plug wires, cap and rotor, or coil pack issues (depending on what vehicle is equipped with)
Mechanical engine issue
Intake air leaks