| MaxiEcho a întrebat:

Hello TPU! Am un VW Touran 2004 74 kw si cand merg 20-50-100 km de drum si am aerul conditionat aprins curg niste picaturi de apa sau alceva, e ceva normal?
Poate face condens ca e cald afara si aerul conditionat e rece!
Funda!

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Orice fel de aer conditionat, indiferent de marca si model si indiferent de ce este destinat sa faca (in cazul de fata sa raceasca interiorul unei masini) trebuie sa pise condens.

| MaxiEcho explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Hey! Apa curge de in mijlocul masini putin pe dreapta, sigur e cundens poate e antigel dar am vazut ca de acolo de sus nu scade iar in bord nu imi apare! Sigur e condens ca afara erau 30° si aveam aerul pornit la viteza a 2-ua?

3 răspunsuri:
| MaxiEcho explică:

OK! Apa curge de in mijlocul masini putin pe dreapta, sigur e cundens poate e antigel dar am vazut ca de acolo de sus nu scade iar in bord nu imi apare! Sigur e condens ca afara erau 30° si aveam aerul pornit la viteza a 2-ua?

| Dragomir_Floryn_1996 a răspuns:

Da e ceva normal nu te speriawinking