| Zapkitu a întrebat:

INTREBARE :

Vara, cand dati drumul la aer conditionat la masina, si este foarte cald afara, primele 5 minute aerul conditionat care normal trebuia sa fie rece, va fi cald. Abia dupa putin timp va fi normal si anume rece.

Cine poate sa imi dea cel mai detaliat si complet raspuns, primeste funda tongue

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Din moment ce masina pana atunci a stat in soare, e normal ca la inceput aerul pe care il baga sa fie cald, deoarece si el a stat prin in instalatie si dureaza pana e "plimbat" prin tot circuitul si racit happy
Eventual ca sa se raceasca putin mai repede, incearca sa dezactivezi optiunea de recilculare a aerului. In momentele acelea, aerul de afara e mai rece decat cel care a stat si s-a incalzit in circuit happy