| LittleZu a întrebat:

Desi am 14 ani, mi-am format o pasiune pentru masini de putin timp. Okok, nu stiu tot despre ele, nu recunosc modele sau ceva, insa de aproape un an m-am hotarat ce masina vreau la 18 ani love struck si vreau si parerea voastra happy
Ma gandeam la Renault Laguna Coupe, deoarece este o masina sport si ma reprezinta.De asemenea are si confort si toate functiile. Dupa aceea ma gandisem la un motor Ducati, dar ai mei nu au fost de acord.

12 răspunsuri:
| RMihai a răspuns:

Esti pasionat de masini dar nu recunosti toate modelele si nu prea sti nimic despre ele tipuri motoare...in fine maina la care te-ai gandit tu este f buna un motor rezisten fiabil confort mediu, vezi ca ele evolueaza de la an an, cu motoru nici eu nu prea sunt de acord vrei sa devi donator de oragane la strazile noastre unde vrei sa te dai cu ducati ai idee in cat prine suta si cat prinde la ora? iti trebuie autostrazi si multa experienta

| philips a răspuns:

Si eu vreau sa imi iau o masina sport, dar m-am gandit sa imi iau un Volkswagen Golf III si sa mi-l tunez eu putin asa big grin, sau... sa imi iau un Opel Astra mai tuning asa big grin, bafta!

| Cristea a răspuns:

Nu stiu cum sa va zic eu dar in situatii de gen ...la 14 ani visezi multe. crede-ma la 18 ai sa gandesti mult mai realistic si nu va conta prea mult marca masinii, important va fi sa ai ceva sa conduci. si oricum recomandate sunt masinile la preturi accesibile si usor de intretinut:opel/ford/peuget sau chestii de gen, si poti gasi si modele foarte reusite->opel astra h in 2 usi, masina foarte sport si arata demential, ford mondeo modele noi etc.

| Bunny a răspuns:

Iti dai seama ca pana la 18 ani or sa tot apara modele noi de masini si tu iti vei mai schimba gusturile, te vor incanta modelele noi etc. Daca vei avea banii necesari, iti vei lua ce masina vei vrea la momentul respectiv.Cat despre motor nu trebuie sa fie de acord ai tai.Cand o sa ai 18 ani o sa poti sa iti iei ce vrei.E decizia ta, pentru ca tu le vei folosi nu ei.Mai ai timp sa te gandesti.
Ca pasiune e destul de interesant. Poti sa te apuci sa te documentezi de pe internet, sa aflii cat mai multe(de modele, construnctie, motor etc).

| NoChanceForUs a răspuns:

Ce zici de VW Beatle? E simpatica.Sau VW Golf ori Ford Fiesta.Nu prea scumpe si fiabile.Sau peugeot 307 ori 308.happy

| FreakyFred a răspuns:

@Nochanceforus, Beetle? Beetle? straight face

| Anddrea a răspuns:

Eu vreau o Dacie 1310. Pacat ca nu mai exista, imi placea zdranganitul care il scotea.

| Mystyk a răspuns:

Mie imi plac bmv'urile sport. big grin

| LittleZu explică:

@NoChanceForUs spune-mi ca glumesti cu VW Beatle laughing Golf a avut tata si nu ma prea incanta designul interior si nici cel exterior. Fordul Fiesta mi se pare feminin eu nu vreau ceva feminin vreau ceva sa imi exprime incredere si sa ma exprime pe mine.Nu imi plac masinile cu fund plat sau patratos, de aceea evit BMW-urile ca m-am invatat de la pisicutalaughing e patratoasaa.
Insa eu ador si motoarele si masinile si nu ma pot hotari. Mai mult as opta pentru masina, si tin sa va spun ca nu as da Coupe-ul pentru nimic, mi se pare masina perfecta! Ma imaginez in ea, de culoare neagra, cu geamuri fumurii day dreaming piele intoarsa pe scaune, si sa cante Maximilian - P***e la volan :X

| LittleZu explică:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres :x
dar mai bine coupe-ul!

| LittleZu explică:

@Mihai, nu am spus ca recunosc modele sau ca sunt vreo experta, am spus doar ca imi plac mult si as vrea sa aflu cat mai multe despre ele.La posibilitatea cu creierii pe asfalt m-am gandit si eu cand am gasit Ducati-ul laughing deci raman la Coupe. Nu am mari pretentii la el, dar nici coaja sa nu fie :-J.Strictul necesarthinking

| Cristian1 a răspuns:

Spune`ne prima data, pentru ce vrei sa folosesti masina, pentru mers prin oras, la drum lung, la cumparaturi, la expeditii, de toate zilele, mare/mica, ai familie mare?