| TeckTonik997 a întrebat:

Http://olx.ro/oferta/bmw-320-ID4rFe0.html

Cam cat ar fi impozitul, taxele si asigurarea pentru o astfel de masina? (BMW 320 seria 3)
Masina va fi pe numele tatalui meu (40 de ani+, carnet de 20+ dar o voi conduce mai mult eu 18 ani 1 saptamana de carnet)

1 răspuns:
| 13 a răspuns:

Daca masina nu depastste 2000Ccmc deci daca e motor de 1995cmc o sa platesti in jur de 150 de lei impozit anual.Cat despre asigure, depinde de cine iti face asigurarea si de zona in care stai.O sa ai de plaqtit in jur de 400 de lei pe an din care o sa iti scada 10% in fiecare an daca nu o sa ai incidente.E realtiv ieftina din punctuul asta de vedere considerand ca iti cumperi o masica pe care daca o intretii si o respeti o sa iti duca nepotii la scoala cand o sa fi batran. ^_^