| lau20 a întrebat:

In ultimele 2 luni a fost cineva sa dea examen auto cat. B? La proba teoritica au scris puctajul in dosar? Adica cate puncte ati facut? Si ati luat permisul cu proba practica?

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Am dat proba teoretica prin septembrie si m-a programat la traseu de abia in Decembrie sad
Am luat 23 de puncte la proba teoretica (la sala) si nici nu m-am stresat prea tare. Ajunge sa faci cateva teste de pe drpciv.ro dupa ce ai citit odata teoria din cartea de la editura National.

Punctajul cu care ai luat sala nu intereseaza pe nimeni, iti da admis sau respins. Bine, eu am dat pe calculator. Daca esti admis pleci pur si simplu din sala fiindca ei au codul tau acolo si automat se inregistreaza daca ai promovat proba teoretica (si poti sa te prezinti la examen cand ai fost programat). Cum la noi in Romanica totul e pe dos, mai intai te programeaza la traseu si apoi dai proba teoretica laughing Daca ai picat proba teoretica mai astepti vreoi 2 saptamani si ceva si poti s-o sustii din nou.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cica se scrie punctajul in dosar dar mie nu mi-a zis nimeni cat am luat...eu cred ca am luat 26 dar nu sunt sigur.Si permisul a fost luat din prima, nearanjatwinking
Cunosc un coleg care a luat permisul pe bani din a 5-a incercare cand in sfarsit a luat sala si dupa 3 luni a facut accident ca nu s-a asigurat la iesirea din parcare :-J.Din cauza unor prosti murim noi!
Succes la luatul permisului si fi cu ochii in 4 ca nu stii peste cine dai in trafic!

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Da in dosar iti scrie cu cate ai trecut sala!
Am luat si permisul din prima si de atunci conduc aproape in fiecare zi, sunt fericit happy!
Succes si sa auzim vesti bune!

| Cosmin1992 a răspuns:

Stai lin. Eu am permis de mai mult timp, dar asta nu conteaza nu s-a schimbat nimic. Dai testul pe calculator (sala mare), si faci acolo cate puncte faci (vezi sa fie peste 22). Acestea ti se vor scrie pe dosar acolo, iar tu plecti cu dosarul acasa. Te vor programa ei la o data (pe mine m-au programat in o saptamana dar la altii poate dura mai mult). In masina iti cere politaiul dosarul, mai mazgaleste el pe acolo niste prostii, pune un martor pe bancheta din spate, si te pune la condus. Sa te tii tare cu nervii si sa nu te emotionezi. Ai grija la traseu sa nu faci puncte (parca daca faci 20 de puncte esti picat), si sa nu mergi mai tare de 30 de km/h. Daca esti constiincios, faci teste pe drpciv si din cartea de legislatie, si inveti bine locurile si manevrele unde vei da examenul il iei 100%.

| theripper a răspuns:

Salut! Am o intrebare,am fost la sala. mi-au dat codul de bare,am inceput sa fac intrebarile,le-am facut toate,pe ecran mi-a scris "ai fost admis...". eu intreb acum, cand m-am dus la doamna aia i-am dat codul de bare, s-a uitat pe buletin, a facut la calculatorul ei, mi-a dat dosarul si am plecat. Trebuia sa imi scrie punctajul in dosar? ca nu mi l-a scris. Tin sa precizez ca am facut 25 puncte. Multumesc

| Pirvu_Floryn_2000 a răspuns (pentru theripper):

Eu dadui azi si ultima oara avusei 25 corecte si 0 gresite si nu stiu cu cat luai sala