| samsung011 a întrebat:

Merita sau imi iau un golf 3, 94-96. adica nu e prea vechi? si care e mai bun benzina sau diesel? si tinand cont si de bugetul meu de vreo 2000 mii de euro maxim. funda...

Răspuns Câştigător
| libratop a răspuns:

Salut! Daca alegi diesel o sa ai probleme cu injectoarele(asta depinde si de cum a fost condusa masina) iar daca alegi benzina o sa-ti cam faca gaura in buzunar(ma refer la consum). Golf-urile sunt masini bune, chiar si cele vechi, deci merita dar cand cumperi masina sa ai mare grija; sfatul meu este sa o duci la un service ceva si sa pui un mecanic sa o conduca. Cheers ^_^!

5 răspunsuri:
| AndrewAndy a răspuns:

Cauta pe site-ul mobile.ro iar daca ai posibilitatea sa mergi in Germania cauta pe mobile.de

| ashta a răspuns:

In primul rand dieselul e mai bun pentru ca in general masinile consuma mai putin si ia demaraj mai repede! iar golfurile sunt si ele f bune! unul cam din '95 ar costa cam 1500 1800 euro! bft

| BigJon a răspuns:

Eu zic ca merita, dar numai daca e diesel, pentru ca consuma mai putin si iesi mai bine si la asigurare si taxe.Ti-am cautat cateva exemplare, inmatriculate, diesel sa vezi la ce pret se misca:

http://www.auto.ro/vw-golf/1495818.html

http://www.auto.ro/vw-golf/1488601.html

http://www.auto.ro/vw-golf/1484267.html

Sper ca te-am putut ajuta cu ceva.

| d3yr0 a răspuns:

Depinde de starea caroseriei, a partii tehince dar si a celei electrice. In asemena decizi eu te sfatuiesc ca, atunci cand mergi sa-ti cumperi masina sa mergi cu vreo cunostinta care are cel putin habar de starea masinii, sunetul motorului, culoarea fumului, dar si cum se comporta la drum, etc.

Eu te sfatuiesc, decat sa dai 2.000 e pe o masina care mai putin si are 20 ani vechime, mai bine pui de-oparte si faci de-o excursie in Italia, Germania si acolo chiar ai ce sa alegi la 3-4 mii.

Funda? big grin