| AlexandrulS a întrebat:

O intrebare pentru cei care cunosc cat de cat ford-ul... Imi apare pe bord un martor `i` intr-un patrat galben... ce poate sa fie? Uneori parca nu trage masina, fordul este din 2012 1.6

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca nr 10 de aici?

http://www.team-bhp.com/......lights.jpg

"It will illuminate when a new message is stored in the
information display. It will be red or amber in color depending
on the severity of the message and will remain on until the
cause of the message has been rectified."

| AlexandrulS explică (pentru suntserios):

Da fix asa este doar ca nu este alb ci este galben. Dar nu am mesaje prin meniu... deci probabil este o avertizare in mare care spune doar ca exista o problema nu o anumita problema

| MihaiNicu23 a răspuns:

Martorii de culoare galbena indica o defectiune care trebuie investigata. Unele defectiuni trec de la sine sau pot fi reparate de tine, pentru altele insa va trebuie sa mergi la service.
Martorul responsabil de problema ta poate fi cel al controlului de tractiune asta daca martorul tau este un triunghi cu semnul exclamarii.

| AlexandrulS explică (pentru MihaiNicu23):

Pei nu am zis in intrebare ca imi apare un `i` intr-un patrat galben? laughing Nu prea am gasit acel martor pe net d`asta nu inteleg ce ar putea fi... evident ca o sa ma duc la un service dar voiam sa stiu informativ.