| DonMoldo a întrebat:

Peste o lună am sala.Instructorul mi-a
dat dosarul facut și mi s-a spus ca trebuie sa platesc o taxa și să îmi dea nu știu ce chitanță care trebuie adăugată la dosar nu am înțeles foarte bine poate mă lămuriți voi care știți.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Ciudat să aștepți o lună pentru sala. Ori ai prins o perioada foarte aglomerata ori ai fost programat aiurea. Chitanța despre care vorbește instructorul cel mai probabil este chitanța care atestă faptul că ai platit școală de șoferi. E o chitanță mica și spre ex suma de bani 1700 lei. Despre cealaltă taxa, e vorba despre taxa de permis. Se plătește la CEC sau la posta romana și costă 89 lei ( 96 lei complet ). Ai nevoie de foaia care atestă că ai platit taxa pentru a putea da sala, foaia asta fiind pusă în dosar.

| DonMoldo explică (pentru Sekim):

Pai și foaia aia o sa o primesc la posta după ce plătesc, nu? Sunt 3 săptămâni nu o lună pe 21 gen mă rog, și chitanță care atestă faptul că am platit școală de șoferi de unde o mai iau și pe aia?

| Sekim a răspuns (pentru DonMoldo):

Pai logic, platesti taxa la posta si primesti o foaie care atesta faptul ca ai platit o. Chitanta care atesta ca ai platit si ai facut scoala de soferi o primesti de la instructor.

6 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Deci iti da o chitanta. Fiind chitanta e vorba de bani. Daca el elibereaza chitanta inseamna ca a primit bani, nu?
Pe chitanta scrie si pentru ce s-au incasat banii.

| vlllaaddd a răspuns:

Salut, cred ca vorbea de dovada achitarii a sumei de 89 lei pentru permis pe care o poti plati la banca.

CEC bank, BRD

eu la cec bank am platit 95 lei

| Seuz a răspuns:

Cred ca e taxa de permis si se poate plati si la posta, mergi acolo si spui, mergi si spui acolo ca v4ei sa platesti pentru lermis

| DonMoldo explică (pentru Seuz):

Pai si taxa ai de permis trebuie platita pana in ziua cu sala sau pana in ziua cu traseul? Eu am inteles ca si pentru sala e o taxa iti da o chitanta sau ceva de genu si o adaugi la dosar.