| jurnalistu a întrebat:

Piaggio bravo nu mai trage de pe loc si in panta zici ca moare....motorul, ambriajul sau?

4 răspunsuri:
| mihaitza584 a răspuns:

Poate sa fie setu` (nu stiu sigur, ti-am dat o parere)

| Bogdan_Badescu_1987 a răspuns:

Ori sunt uzati rau segmentii, ori nu se alimenteaza bine cu benzina...ar mai putea fi si cureaua uzata, da si tu detalii despre simpotome, putin mai explicit, motorul merge bine sau scade turatia la deal?

| jurnalistu explică (pentru Bogdan_Badescu_1987):

Da cum sa iti zic eu cand trebuie sa plec dupa loc mai ii dau cateva pedale in mers pentru ca nu trage am (60 de kg) si la deal urc ce urc panta si pe la mijloc asa incepe ca sa moara motorul adica nu moare de tot dar incepe asa se opreste in loc si stai cu el asa turat ca nu te mai trage

| Bogdan_Badescu_1987 a răspuns (pentru jurnalistu):

Pai verifica starea bilelor din variator si spoi uzura curea si starea ambreiajului si eu am un bravo si tot asa facea cand erau uzate bilele variator si cureaua, sper ca am fost de folos, 60 kg am si eu