| mgtow a întrebat:

S-au schimbat anumiti parametri legati de inmatricularea masinilor importate in GB. Acum din prima zi intrat pe teritoriu englez HMRC-u zice sa notificam prezenta masinii altfel trecute 14 zile se aplica amenda de 5 lire pe fiecare zi in plus care trece. Daca stau cu ea 3 luni apoi ies pana in Franta si ma intorc din nou (ca sa o inmatriculez) cu biletul de eurotunel pot demonstra ca abia am ajuns acolo? Inca sunt soferi de Polonia, Romania, spanioli care nu si-au inregistrat masinile la englezi dar din cate stiu nu prea merge smecheria cu aia. DVLA mi-a zis ca nu trebuie sa mai platesc nici o taxa de inmatriculare pentru ca masina mea a fost inmatriculata inainte in GB.

2 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Grăbeștete să o înmatriculezi, deoarece este un proiect de lege care va interzice toate mașinile cu volan pe dreapta în România!

| mgtow explică (pentru clau44):

Nu stau in tara