| Alverto a întrebat:

Sa spunem că aveți buget 35k € și vreți să vă cumpărați o mașină.
Energie chimică (Combustibil) sau electrica? De ce ati face alegerea respectivă?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Full electrică fără discuții.

| CIaudiu a răspuns:

Electric as vrea, dar din pacate banii nu-mi ajung pentru o Tesla. Asa ca voi cumpara doar de 3-4.000€ o masina sh de ex un passat b6 si la restul incerc sa mai adaug pe parcurs pana fac banii de o tesla. In 2 ani cand cei de la Tesla vor inlocui bateriile cu unele mult mai durabile si ieftine, ar trebui sa coboare pretul masinilor undeva la 40-60k, poate si mai ieftine. Iar in cazul asta mi-as putea permite una.

| Alverto explică (pentru CIaudiu):

Doar Tesla? Știi că foarte multe mărci producătore de mașini au început să facă mașini electrice și cele mai ieftine se învart pe la 20k €/£

| CIaudiu a răspuns (pentru Alverto):

Stiu de toate astea, crede-ma ca sunt bine informat insa vreau sa merg pe ceva mult mai performant care are o tehnologie cu cativa ani in fata celorlalti.

| Alverto explică (pentru CIaudiu):

Am înțeles

| Mirel4412 a răspuns:

Mi-as lua electrica. Tesla sh e 50-60k, poate se mai ieftineste peste 2-3 ani.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Electrica clar.