| Pintilie_Daniel_1987 a întrebat:

Sal TPU imi poate spune cineva daca eu am restante la o banca vreau sa spun ca eu nu am platit la timp am rams in urma cu ratele m-au dat la recuperatori.pe mine ma intereseaza sa stiu daca anaf in momentul cand merg sa inmatriculez o masina pe numele meu cei de la anaf ma pot obliga sa platesc acea datorie catre firma de recuperatori.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura ANAF cu datoria ta la banca, asa ca n-are cum te obliga si nici nu-i intereseaza.

| Pintilie_Daniel_1987 explică (pentru Ioandelasal):

Nus ce sa zic.un prieten abia ce a inmatriculat masina si cand a mers la anaf lau gasit cu o restanta si a trebuit sa o platesca

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pintilie_Daniel_1987):

Precis a avut restanta la obligatiile catre Bugetul de stat (impozite si taxe), nu catre alte persoane juridice sau fizice.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

ANAF nu are treaba nici cu inmatricularea masinii, nici cu banca, nici cu recuperatorii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba anaful cu inmatriculatul masinii

| AlinaInk a răspuns:

Nu te gasesc. Dar nu scapi niciodata de datorie daca nu o platesti si recuperatorii o sa inceapa sa puna si dobanzi foarte mari. Ar fi bine sa platesti cat de repede poti.

| Gentlemans a răspuns:

Anaf te obliga da platesti impozite restante nu au treaba cu bancile