| Catana_Alex_1998 a întrebat:

Am o problema la masina... am un passat de 2. 0tdi si mi s-a aprins becul(martorul) cu motorul... DE CE? Masina merge perfect.Dau funda.

6 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Mentioneaza din ce an e masina. 2.0 montat pe b5.5 de 136 cai sau cel de 140 de pe b6?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca e un motor reusit, de aia.
Ar trebui sa fii mandru. E aceeasi treaba ca la Mercedes, cu lumina ambientala galbena, doar ca la VW vine din bord.

| relian a răspuns:

O merge perfect, insa becu cu pricina nu se refera strict doar la cum merge masina, ci si la alte chestii.De ex se poate aprinde acel bec din cauza capacului de la benzina, care nu mai tine bine si astfel presiunea creata in rezervor se scurge in afara, in aer, deci poluant.Si sint o sumedienie de astfel de chestii de la care becul se poate aprinde.Nu trebuie sa dai nimic, doar scaneaza masina si vezi ce cod iti da, apoi stii ce trebuie sa remediezi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ne minti! Legea nu permite sa detii bunuri pe numele tau decat abia dupa ce ai implinit varsta de 18 ani.

| Seti a răspuns:

Salut, specifica, te rog, care bec?!