| Catana_Alex_1998 a întrebat:

Azi am primit o amenda de la rovineta, am platit rovineta in ziua in care am circulat cu masina, dar, proasta aia de la peco a scris in loc de 32 a scris 23 la numar si azi am primit amenda. Am si chitanta de cand am platit rovineta... Se mai poate face ceva sa nu platesc amenda( aproape 800 lei)? Am fost plecat cu masina in luna Noiembrie si am primit amenda tocmai ieri.Dau funda pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La plata rovinietei te pune sa semnezi. Adio si n-am cuvinte. Incearca la statia unde ai platit si poate acolo iti da ceva sa faci contestatie cum ca s-a gresit.

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa faci contestatie, si sa anexezi copie dupa plata rovinietei.

| Catana_Alex_1998 explică (pentru xerxes1):

Pai si daca zic ca am luat-o de la altcineva?

| peperonies a răspuns:

Si desteptul de tine nu a verificat ce a scris proasta de la peco?

| Catana_Alex_1998 explică (pentru peperonies):

Am avut incredere, nu mi s-a intamplat niciodata.