| Rob3rt791 a întrebat:

Sall TpU. Este posibil, la o masina cu (,) cutie de viteze automata sa iti moara motorul daca ridici brusc piciorul de pe frana?

Funda

Răspuns Câştigător
| Diggy98 a răspuns:

Motorul nu se opreste niciodata, chiar daca e data pe D (drive), singura diferenta dintre D sau R si N e ca la primele 2 daca apesi acceleratia te misti, iar la a 2a se tureaza motorul, dar nu ti se va opri nici daca stai pe loc nici daca apesi frana.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Moare cand apesi pe frana.Nu invers. Daca nu aduci schimbatorul la 0.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Nu moare nici atunci ca de aia e automata.

| Braunion a răspuns:

Nu moare niciodata motorul la cutia automata.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

De aia se cheama automata ca sa corecteze greselile omului

| ady91 a răspuns:

Niciodata. E imposibilwinking