| mennenspeed a întrebat:

Ieri mi-am pus ulei de ungere la suspensiille de pe fata ( am biciletA) si dupa un timp au inceput sa curga uleiul pe geanta. Dupa 5 min a inceput ploaia si de ieri intr-una scartie cand bag frana, sau o iau in alte directii. Am sters geanta de vreo 10 ori, uscata a fost, iar s-a udat si tot scartie! ce sa fac? am bagat frane, azi intr-una, am mers pe frana vreo 1 km...(m-am obosit toata ziua mergand pe frana. ) Solutie... funda

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Spalate si frana si janta si cauciucul cu detergent de vase acel detergent numai pur, sau daca ai frana pe disc si discul de frana, apoi nu mai fa prostia sa bagi tu ulei in suspensii, este un ulei special de amortizor sau daca vrei doar sa fie mai lubrufiat foloseste vaselina din aia fina de masina!

| mennenspeed explică (pentru FurtunaDiesel):

In seara asta, am folosit apr un bax de servetele, ca sa sterg, si chiar la ultimul servetel tot negru era...

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru mennenspeed):

laughing pai nu cu servetel ma baiatule, cu o perie sintetica din aia de la spalatorie!