| cryss09 a întrebat:

Sall...vreau sa schimb si eu ulei la masina si as vrea sa pun Elf 10w40 mentionez ca am un logan ...este bun?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E foarte bun, e ulei de marca. Eu cand pun ulei de regula prefer Castrol despre care stiu sigur ca-si face bine treaba dar mi-au bagat aia de la reprezentanta si Elf si n-am avut probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l cumperi din Franta, poate.
Am incercat de doua ori si l-am dat jos dupa 2 zile.Masina ziceai ca e tractor. Prima data cu un Renault Master de 2, 2dti.
A doua oara cu un Fiat de 1.3 multijet.
Cineva mi-a zis ca se fabrica undeva pe la Brasov. Avea miros si culoare de ulei ars, si nu aveas sigiliul acela din staniol lipit pe gura bidonului.
am pus ARAL 10w40 si functioneaza silentios ambele masini.

| MariusF23 a răspuns:

Eu as pune 5W30. Presupun ca e de 1.4, are ceva km la bord.

| AliLina2 a răspuns:

Depinde..de exemplu daca ai motor 1.4 mpi nu e recomandat..mai bine 5w40

| DemonulDinTine a răspuns:

Sa nu faci niciodata greseala asta!