| anonym000000 a întrebat:

am 19 ani as vrea sa dau de permis categoria B, insa mie teama ca il voi pica. si mi se pare foarte mult de invatat o carte de aia intreaga. sau trebuie invatat doar cv anume? cum as putea face sa retin mai repede minte? sa pot invata mai repede? fac chestionare dar tot pierd. fundita.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Citeste legislatia cu rabdare si incearca sa intelegi motivele fiecarei prevederi, iti va fi mult mai usor sa retii daca inveti asa, iar in plus ceea ce ai invatat logic ramane, restul se uita. Dupa ce ai parcurs legislatia, incepe sa faci chestionare, dar la fel, cand un raspuns l-ai gresit, nu trece pur si simplu peste, ci incearca sa intelegi de ce raspunsul respectiv nu era bun. Un sofer experimentat iti poate explica unde ai nelamuriri punctuale.
Nu trebuie ignorate nici cursurile de legislatie, care se predau la orice scoala de soferi.

| mgtow a răspuns:

Faci de 2 ori mediul de invatare pe e-drpciv.ro si treci examenul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O singură carte ți se pare mult?
Eu am învățat "n" cărți!
Pune mâna și învață!
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Citeste un fragment de 2-3 randuri si repeta-l.
Eu asa invat orice chestie...
Intreaba si tu pe cineva care a dat de categoria B happy

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

I-a teste cu rezolvari de pe net, rezolva-le de mai multe ori pana le faci corect 100% si asa inveti si usor si distractiv. BAFTA!