| ZyReXe a întrebat:

Am niste anvelope de iarna 185/55 R15 si am nevoie de niste jante pentru masina(Renault Clio 2005, hatchback) si nu ma pricep...

Imi puteti recomanda niste jante din otel/tabla ca sa se potriveasca pentru acele anvelope?

(Imi trebuie doar pentru iarna si am auzit ca alea din otel si tabla sunt mai bune decat alea de aliaj iarna)

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci la dezmembrari si cauti jante 4x100 (banuiesc ca asa sunt la Clio).
Nu prea are rost sa-ti cumperi un set nou de jante de tabla.
Iti merg si de la Logan, daca distanta la prezoane e 4x100, cum banuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand acesta janta http://bit.ly/1jecLV7 Anvelope compatibile: 185/55 R15, este din otel si este compatibila cu anvelopele tale.

| MariusF23 a răspuns:

Jante de logan, simplu.