| Andreimacinca1 a întrebat:

Am o masina, mai exact BMW 318I E46. I am dat mai tare într o zi pana i-a sărit apa. Când am tras pe dreapta, acele îmi arătau ca temperatura e la 90, adică normala, dar de sub capota ieșea abur. Acum, dacă merg cu ea vreo 10 15 minute, sare apa. Iese abur puțin din lateralul motorului. Când o pornesc la rece, acul de temperatura se duce din prima la rosu. În radiator, torn apa pana se face ful, și după doua zile nu mai e, e gol sub dopul ala. Ce poate fii? 318I E46 2003 Facelift 85kw

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Furtune sparte, termostat blocat sau probleme chiulasa/garnitura.
Doar la mecanic afli exact ce si cum.
Poate fi rupta si pompa de apa.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezultatul masinii obosite. Daca ai bani o repari cu piese de la autodoc24.ro macar au reducere

| Andreimacinca1 explică (pentru mgtow):

Nu chiar obosita. 156 000km

| darrio2007 a răspuns:

Verifica instalatia, ai pierderi. Risti sa calezi motorul. Si nu te costa prea putin.

| Panamax a răspuns:

Ziua aia cand i-ai dat mai tare ai facut daune serioase.
S-a dus garnitura de chiuloasa trebuie rectificata chiuloasa ca s-a deformat probabil de la tempertarura.

| Andreimacinca1 explică (pentru Panamax):

I am dat mai tare 10 minute, nu am fost chiar fast and furious, am dat pana în a 3-a si 100-120 maxim

| Andreimacinca1 explică:

316i*

| Andreimacinca1 explică:

Deocamdată am găsit un furtun spart, urmează sa vad dacă am mai produs și altceva. Mulțumesc de ajutor happy