| florynambrozie a întrebat:

Salut, am o problema cu masina cand e motoru rece si o turez imi scad turatiile pe bord adica nu mai imi apar si scoate un sunet thinking k un tiuit as vrea sa stiu de la ce e? [am un vectra 94' 1.7TD motor isuzu]

Răspuns Câştigător
| Dorifto a răspuns:

Pai nu mai tura ba desteptule, scuze de exprimare. Lasa motorul sa se incalzeasca la ralanti, mergi normal vreo 5 min dupa si il poti tura

| florynambrozie explică (pentru Dorifto):

Pai ba cand pleci din loc apesi si pe acceleratie k altfel n`am cum sa schimb vitezele la relanti

1 răspuns: