| kaitoo a întrebat:

Salut!
Am pierdut talonul masinii dar am o poză cu el. Pot circula daca scot copie la xerox până scot alt talon?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa anunti pierderea, sa soliciti eliberarea unui nou certificat de inmatriculare si pana la eliberarea acestuia sa soliciti o dovada cu drept de circulatie.
Poti fi amendat daca o sa circuli fara a avea actul original, tocmai pentru ca nu-l poti prezenta.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Trebuie sa il declari pierdut, si sa obtii o dovada inlocuitoare.

| Frank51 a răspuns:

Vei lua amendă și îți va da o dovadă pe 15 zile, până când îți faci noul talon. Este de preferat să nu circuli cu mașina până când îl faci.