| Catalin_Cata_1996 a întrebat:

Salut am si eu o dacia supernova si am dat.o unui var intr-o zii sa mearga la peste. Problema e ca peste noapte batreria s-a consumat si dimineata masina nu a mai pornit asa ca a pus.o pe redresor la incarcat si cand a pus.o pe masina a pus.o invers adica a inversat bornele...Cu calculatorul meu pompa nu mai trage si da scanteie, iar cu un alt calculator (tot ch#it.ul de pornire) trage pompa si nu da scanteie.
Are cineva o idee ce ar trebui sa fac? Sau a mai patit cineva la fel si a rezolvat?

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

S-au ars mai multe pe acolo nu doar calculatorul.
Ti-a facut-o praf.