| Gabitzu246 a întrebat:

Salut
Am si eu un bmw seria 7 din '96 2.5 tds si dupa 20 de minute de mers imi urca apa la 100 de grade, mentionez ca am scos de tot termostatul, pana sa il scot, imi dadea antigel pe afara pe la buson, ce sa mai verific?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Garnitura de chiuloasa.

| Gabitzu246 explică (pentru xerxes1):

Am facut cu ea 50 de km azi dimineata si nu a mai trecut de 95 de grade, sa imi mai fac griji?, mentionez ca am mers cu ea turata tare, tot drumul am schimbat in 4500 de rpm, ca sa vad daca mai face figuri

| xerxes1 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Cu caldurile astea nu mai face fata racirea.Eu am patit-o cu un radiator plin de mal.