| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut!
Am un audi a3 2008, recent am observat ca ambreiajul a rămas la jumătate, l-am ridicat și se comporta normal. Am inteles ca trebuie aerisit pompa și sistemul de la ambreiaj. Voi ce ziceți?

6 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Poate fi si pompa de la pedala sau cilindrul receptor de la ambreiaj verifica daca scade nivelul la lichidul de frana, sau daca gasesti picaturi sub motor sau sub presul soferului.
Aerul nu intra de capul lui in circuit, decat daca a ramas fara lichid vreodata.Si daca ramane fara lichid inseamna ca tot are o problema.

Răspuns utilizator avertizat