| Jorjik a întrebat:

Salut, am un Opel Vectra b și vreau sa îl vopsesc complet doar la suprafață nu și interior sau ceva de genu și nu stiu cât m-ar costa, niște păreri? Vreau sa o fac blue night.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu probabil ti-as face-o cu 3000 de lei, la garaj.
Tinand cont ca e masina veche, si mai mult nu merita sa investesti in ea.
Dureaza cam doua saptamani asa ceva, dar daca ai rugina in zone inaccesibile, creste pretul (pentru a taia si suda bucatile problematice), sau dispare garantia (care oricum e verbala).

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De fapt 2500 lei s-ar putea sa ajunga, daca zici ca nu vrei sa fie vopsite si zonele de interior (spatele usilor si stalpii lor).
Asta e pretul minim, pentru ca eu lucrez intr-o zona ieftina, in garajul meu, fara parteneri si fara sa platesc chirie.
Vopseaua o cumpar de la importatori, nuante gata facute "la cutie".
Altfel, vopseaua de la laborator costa undeva peste 300 de lei/litrul.

| Jorjik explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am luat vopsea din laborator și am făcut cum mi ai zis, a ieșit fenomen, am băgat 3lvopsea și 2 de lac. Am vopsito cu pistolu în garaj și a ieșit perfect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Jorjik):

Misto, sa ai bafta de ea.
Eu sunt la al 3-lea Opel Vectra, foarte misto masinile. Chiar ti-e drag sa investesti in ele.