| Gnbvbjbbbhhb a întrebat:

Salut am un passat b6 2.0 diesel cod motor cbab, l-am pornit am mers vreo 15 min după a început sa întrerupă l-am oprit și acum nu mai pornește, de la ce sa fie oare ajutați-mă va rog

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune-i motorina.
E prea vaga problema, ca sa ai macar o idee despre probleme. Asigura-te ca ai macar jumatate de rezervor, si ca merge pompa electrica, apoi mergi la mecanic.

| Gnbvbjbbbhhb explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mia spus mecanicul ca pompa de înalte ar fi de vina

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Gnbvbjbbbhhb):

Nu prea pică o pompă de înalte atât de brusc, eu as verifica inițial regulatorul și senzorii de presiune.

| Gnbvbjbbbhhb explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am verificat și sunt în regula, mecanicul a zis ca nu baga pompa de înalte am luat alta și aștept sa o puna pe mașină sa vedem

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Gnbvbjbbbhhb):

Putin off topic, dar cat costa o pompa de inalte pentru asa motor? Am si eu motor asemanator cod CAGA 2.0 TDI 143cp.

| kevin12 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Cea mai recomandata este cea originala BOSCH, de la 3000lei+ porneste pretul

| Panamax a răspuns:

O problema pe care o au majoritatea motoarelor CR se suceste o cama din pompa de inalte si baga span in injectoare si rezervor.
Se poate verifica foarte usor demontand bobina de pe pompa de inalte (are doua suruburi) si sa te uiti foarte atent daca ai span in filtrul respectiv.
https://vwforum.ro/......00e2a7.PNG