| Yamaha123 a întrebat:

Salut,am un piaggio si si as vrea sa-l pun pe lant pot? Adica sa-i scot sa-i pun in spatele variatorului din fata un pinion si pe spate sai scot fulia si sa-i pun tot un pinion dar mai mare dar vreau sa ramana si variatorul(ambreajul) sa nu plece de pe loc sau cand opresc sa se opreasca motorul
Ce ziceti pot sa fac asta?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Deoarece nu poti inlocui variatorul centrifugal, care lucreaza ca si o cutie de viteza automata.

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Yamaha, nu!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Yamaha123):

Deoarece nu poti inlocui variatorul centrifugal, care lucreaza ca si o cutie de viteza automata.