| iuli12ct882 a întrebat:

Salut, am un scuter kymco dink 50 classic in prezent are motor de 49 cm si as vrea sa ii schimb motorul sa ii pun unul mai mare de 125 sau 150 trebuie sa ii mai fac alte modificari sau ceva in plus la aprindere?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa ii schimbi si carburatorul, cdi-ul, eventual si filtrul de aer.

| iuli12ct882 explică (pentru OldSoul):

Pai eu vreau sa iau motorul cu roata cu tot, nu are el carburator, cdi-ul si filtrul de aer?

| OldSoul a răspuns (pentru iuli12ct882):

Motorul este una, filtrul de aer, carburatorul, cdi-ul sunt piese separate.