| Roberto1731 a întrebat:

Salut,am un scuter yamaha neo s si nu trage am observat ca cureaua nu o ridica mai mult de jumatate in partea variatorului, si la panti nu urca trebuie ajutat.Ce ii pot face?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Salut!
Un scuter nu "trage", sunt mai multe cauze.
1. Daca este nou, ai limitare, adica din fabrica este prelucrat sa nu fuga, nu mai mult de 50Km/ora.
2.Pot fi probleme in carburator, filtrul de aer infundat cu praf etc.
Daca este vechi, cand ai curatat sau inlocuit filtrul de aer?