| KaPy2 a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă la un scuter ii scot 3 ruli de la variator din 6 ruli ce efecte are?,e mai nervoasa?,stric ceva?, mi-a explicat cineva care are cart dar cu grupu de la aprilia scarabeu și cică ia scos 3 ruli din 6 si trage mai tare, are motor de 75 și face off-road, cică se ridica cureaua mai greu sus și trage mai tare,lui nu-i trebuie sa fuga ci sa tragă sa face cerculețe,una alta,sa se distreze, oare asa ar fi?

2 răspunsuri:
| Madalyn95 a răspuns:

Salut! nu stiu ce sa zicc dar eu cred ca daca scoti din rolee nu o sa mai plece nici dupa locc! Dar daca vrei poti sa iti cumperi role pentru viteza sau pentru puteree :d dar sa renunti la cateva rolee nu mi se pare normal o sa toceascaa pe o parte mai mult si nu uniform stici variatoruu happy

| KaPy2 explică (pentru Madalyn95):

Dupa cum mi-a explicat acel baiat care si-a facut spune ca trage mai tare pentru ca cu 3 ruli se urca cureaua mai greu si trage mai mult, am pus intrebarea asta pentru ca m-am gandit ca sunt oameni care fac fel si fel de inventii